İlkokul

İlkokul

GÜNEŞ İLKOKULU / Nasıl Başlarsa Öyle gider...

Çocukların eğitim yolculuğunda iyi bir başlangıç için, ana babalara çok deneyimli bir seçenek sunuyoruz: Güneş İlkokulu.

Eğitim hayatının ilk basamaklarında asıl temelin atıldığı dönem ilkokul yıllarıdır. Bu nedenle bir çocuğun ilkokulda karşılaşabileceği iyi bir sınıf öğretmeni, belki de onun için çok büyük bir şanstır. Güneş Kolejinde çocuklara unutmayacakları öğretmenler sunacağız. 1. sınıf, hem sabır hem de deneyim ister. Çocuklar ise en çarpıcı değişimi ilkokulda yaşar.  Deneyimli sınıf ve branş öğretmenlerimizle, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar Ortaokulun ve sonraki yılların temelini atacağız. Çünkü ilk yıllar çok önemlidir; nasıl başlarsa öyle gider.

Öğrencilerimiz, önce kendi anadilini en doğru şekilde öğrenirken, üst düzey İngilizce öğretimi 1. sınıfta başlıyor. Kolej deneyimli, seçkin öğretmen kadrosuyla pratik konuşmayı hedefleyen derslerde yabancı öğretmenler de görev alacak.

Güneş Kolejinde; her çocuk, kişisel becerilerini geliştirecek, içindeki yetenekleri ortaya çıkacaktır.  Kendini ifade etmeyi başaran, okuyup yazma becerileri gelişmiş, özgüveni yüksek, başarılı bireyler yetiştirme istiyoruz. Oyun ve sportif etkinlikler, kulüp çalışmaları, akademik ve kültürel amaçlı yurt içi, yurt dışı geziler ve tatil kampları, yardımlaşma ve dayanışma kültürü kazanımlı değerler eğitimi ve kardeş okul gibi birçok sosyal etkinlik ve proje yardımıyla öğrencilerimizin sosyalleşmesini, kendini tanımasını ve becerilerini geliştirmesini amaçlıyoruz.

Çocukların tüm eğitim yaşamının temelinin ilkokulda atıldığını biliyoruz. Her sınıftaki en son teknoloji ürünü akıllı tahtalarla daha kolay, daha zevkli ve daha kalıcı öğrenme gerçekleşecek. Kütüphane, Fen Laboratuvarı, Bilişim, Müzik ve Görsel Sanatlar derslikleriyle okulumuzu adeta bir eğitim kampına çeviriyoruz.

Butik okul konseptimizle her sınıfta “daha az öğrenci, daha çok ilgi” modeli uyguluyoruz.

35 yıllık ilkokul deneyimlerimizle öğrencilerimizi sadece akademik olarak değil, sosyal, kültürel ve zihinsel yönden de geliştirmeyi hedefliyoruz.

 

İlkokuldaki Derslerimiz

Türkçe (Okuma, Yazama, Dilbilgisi)

Matematik

Hayat Bilgisi (Sosyal Bilgiler)

Fen Bilimleri

Yabancı Dil Eğitimi (İngilizce, Rusça)

Kulüp-Yetenek Dersleri

Görsel Sanatlar

Müzik Eğitimi

Bilişim Teknolojileri 

Rehberlik

Satranç

Halk Oyunları - Dans - Jimnastik

Tarım Mah. Perge Bulvarı no:51

 
+90 0242 3167778
 
TARIM MAH. PERGE BULVARI NO:51